GRANÜL KLOR %56 - 50 KG
GRANÜL KLOR %56 - 50 KG

GRANÜL KLOR %56 - 50 KG (GC56-50CP)

Marka : CLEAN POOL
İndirim Oranı : %50 İndirim
Fiyat : €209,00  + KDV
İndirimli : €104,50  + KDV
KDV Dahil : ₺1.107,29
TL Fiyat : ₺1.107,29(KDV Dahil)

GRANÜL KLOR %56 - 50 KG - YÜZME HAVUZLARI İÇİN RUTİN KULLANIM DEZENFEKTAN AJANI

:

ÜRÜNLERİMİZ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLIDIR

%56 -GRANÜL KLOR 50 KG -CP

%56 yoğunlukta stabilize, granül şeklinde diklor'dur. pH değeri nötürdür. Hızlı çözünür özelliği ile isteğe bağlı şoklama için de kullanılabilir.


Dezenfkesiyon/Oksidasyon:
Yüzme havuzu bakteri ve mantar gibi mikroorganizmalar için de ideal yaşam şartlarına haiz bir ortamdır. Bakteri ve mantarların yalnızca küçük bir kısmı hastalık yapıcı olmasına ve havuza girenler için bir enfeksiyon tehlikesi oluşturmasına karşın, zararsız bakteriler ve mantarlar dahi geniş çapta üremeleri halinde havuzda ince tortulara yol açabilir ve aşırı durumlarda suyun bulanmasına neden olabilirler. Sonuç olarak mikroorganizmaları öldürecek, yani suyu dezenfekte edecek etkili bir yolun bulunması son derece gereklidir. Klor yalnızca bakteri öldürücü bir etkiye sahip değildir. Yanma olayına eşdeğer bir işlem olan oksidasyon yoluyla, havuza girenlerin ister istemez havuz suyuna kattıkları filtre edilemeyen ve bakterilerle mantarlar için ideal bir besin ortamı oluşturan kirleri de yakarak  yok eder.


Kulanım Şekli:

Günlük olarak havuza dökülür. Günde her 100m3 için 100-200 gr yeterlidir.
Umumi veya kalabalık havuzlarda kullanım: Günlük olarak havuza dökülür. Günde her 100m3 için 400-500 gr kullanılmalıdır.
Şoklama amaçlı kullanım: Havuzun bakımsız kaldığı veya klorun yok olduğu zamanlarda 100m3 başına günlük kullanım miktarının 2 katı kadar havuz üzerine serpilir. Şoklama işleminden sonra havuza girmeden önce 8-10 saat beklenmelidir.

Yüzme havuzu kimyasalları havuzunuzun hijyenik bir ortam haline gelmesini sağlayan, havuzun en önemli malzemelerinin başında gelmektedir. Havuz filtrasyon sistemi doğru bir şekilde kurulduktan sonra havuz suyunun devir daimi sağlanır ve ardından kimyasallar ile şoklama işlemi yapıldıktan sonra rutin şekilde kimyasallar dozlanarak havuz suyuna günlük şekilde ilave edilir. Bu sayede havuzunuz hijyenik şartlara ulaşır ve görsel açıdan da berrak olur. Yüzme havuzu kimyasallarınızın sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat ediniz.

Benzer Ürünler